معجزه چندملیتی در ورزشگاه اتحاد

04 اسفند 1395
نویسنده 

برد 5 گله سیتی مقابل موناکوی سختکوش غیرقابل باورترین پایانی بود که می شد برای این نبرد عجیب و غریب در نظر گرفت.


به گزارش "ورزش‌سه"، در شرایطی که موناکو با درخشش رادامل فالکائو سه گل وارد دروازه منچسترسیتی کرده بود، خودیابی 12 دقیقه ای شاگردان گواردیولا نفس سفید و سرخپوشان فرانسوی را گرفت تا فعلا شگفتی احتمالی از سوی تیم ژاردین سرمربی پرتغالی موناکو به تاخیر بیفتد. 

 


سیتی در این بازگشت خارق العاده مدیون ستاره هایی مثل سانه، آگوئرو، سیلوا و استرلینگ بود که در این مسابقه خاص استعدادی عجیب را از خود بروز دادند. آگوئرو در بازی دیروز دو گل و یک پاس گل از خود به جا گذاشت، استرلینگ یک گل زد و سانه نیز با یک گل و یک پاس گل شبی به یادماندنی را پشت سر گذاشت. در عین حال سیلوا هم در مقاطع مختلف به خصوص روی پاس گل پنجم استثنایی و عجیب و غریب کار کرد تا برخی نارسایی های تیم پپ گواردیولا به چشم نیایند.

 


اما این پیروزی در چه شرایطی اتفاق افتاد و هریک از این ستاره ها چه نقشی در آن داشتند!

 


* لروی سانه:

 

وینگر جوان اهل آلمان و فرزند سلیمان سانه مهاجم سابق تیم ملی سنگال یک استعداد خالص و کم نظیر است که شب گذشته نشان داد ارزش پرداخت مبلغی که برایش هزینه شده را دارد. سانه که از شالکه به سیتی منتقل شده تنها 21 سال سن دارد و با سرعت و تکنیک فوق العاده شب گذشته درخشان ظاهر شد. او از مادری ژیمناست و پدری فوتبالیست متولد شده و بخشی از استعداد هر دو را دارد، سانه در به ثمر رسیدن گل اول با دریبل بازیکنان حریف و یکی، دو تصادف با سیلوا و پاس عرضی اولین ضربه را به بازیکنان موناکو زد و سپس در لحظه گل پنجم پاس آگوئرو را به گلی آسان تبدیل کرد. او در تمام مسابقه طوری نمایش داد که به نظر، بازیکنی بی جانشین و بسیار آینده دار به نظر آمد.

 


* سرخیو آگوئرو:

یک اخطار و درخشش رادامل فالکائو، آگوئرو را از تک و تا نینداخت. او در دقیقه 58 گل اول تیمش را به ثمر رساند، در دقیقه 70 با یک والی فوق العاده دومین گلش را زد و پاس گل پنجم را هم در دقیقه 82 صادر کرد. سرخیو همان بازیکنی است که مثال بامزه فرانک لمپارد درباره اش به گوشمان آشناست: "سرخیو بازیکنی است که به دلیل تاخیر زیاد جریمه می شود اما خیلی سریع با یک هت تریک جریمه را پاک می کند."

 


* داوید سیلوا:

این هافبک باتجربه اسپانیایی روی 4 گل تیمش نقش مستقیم داشت. قبل از گل پنجم او روی گل اول سانه را راه انداخت و در گل های سوم و چهارم با ارسال ضربات کرنر تماشایی باعث رقم خوردن دو گل حساس شد. اما اوج کار سیلوا پاس چیپ و تماشایی اش در دقیقه 82 برای آگوئرو بود که در نهایت توسط سانه به گل تبدیل شد. 

 


* رحیم استرلینگ:

 

استرلینگ گل اول تیمش را زد و گل دوم را پایه گذاری کرد ضمن اینکه اگر جان استونز به هر نحوی گل چهام سیتی را نمی زد او کمی آن طرف تر منتظر ایستاده بود تا با یک بغل پا کار را تمام کند. 

 


* جان استونز:

شب بد استونز در قلب دفاع سیتی با حضور موثرش در ضربات ایستگاهی و گلزنی پایان خوشی داشت. این مدافع قوی هیکل و بلندقامت در دیدار برگشت کار بسیار سختی مقابل مهاجمان سریع موناکو دارد و البته باید مراقب باشد که این بار فالکائو فرصتی برای فرار، دریبل و ضربه چیپ پیدا نکند. 

 


* پپ گواردیولا:

تغییر سیستم عجیب و غریب سرمربی سیتی در نیمه دوم این بازی بزرگ، درسی برای همه مربیان دنیاست. اگرچه سیتی در لیگ انگلیس تیم اول نیست اما تنها تیم انگلیسی است که می تواند به قهرمانی در اروپا فکر کند. صد البته این رویاپردازی تنها با حضور پپ گواردیولا ممکن است. مربی بزرگی که همچنان درخشان، بزرگ و شگفت انگیز است.

 

 

600 مرتبه مشاهده شده
Super User
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم