عبدالرحمن بهترین بازیکن روز اول آسیا

04 اسفند 1395
نویسنده 

هافبک ریزنقش تیم العین امارات در دیدار برابر ذوب آهن همانطور که انتظار می رفت نمایش خیره کننده ای داشت و به عنوان بهترین بازیکن روز اول مسابقات انتخاب شد.


به گزارش "ورزش سه"، تیم ذوب آهن شب گذشته برابر تیم قدرتمند العین امارات فینالیست دور قبل لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت و در شرایطی که 71 درصد مالک توپ و میدان بود، مقابل دفاع منسجم و نمایش درخشان رشید مظاهری راه به جایی نبرد، تا تنها یک امتیاز از دیدار خانگی اش کسب کند.


عمر عبدالرحمن که در میان علاقمندانش به عموری شهرت دارد، روز گذشته به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. البته این تنها عنوانی نبود که در روز اول مسابقات گروهی به بازیکن ریزنقش و تکنیکی تیم ملی امارات رسید؛ عبدالرحمن با ایجاد 8 شانس گلزنی برای هم تیمی هایش، بالاتر از تمام بازیکنان به عنوان بهترین بازیکن روز اول مسابقات برگزیده شد؛ شانس هایی که با عملکرد خوب خط دفاعی ذوب آهن، بی دقتی مهاجمین و هوشیاری رشید مظاهری به جایی نرسید.


هافبک خلاق العینی‌ها علاوه بر این 7 بار به دروازه رشید مظاهری شوت زد، که تنها یکبار شوت هایش به چارچوب راه یافت و آن یکبار هم واکنش مظاهری مانع از باز شدن نماینده ایران شد.
بازیکنان تیم العین مقابل ذوب آهن 620 بار به یکدیگر پاس دادند، که 103 بار آن از طریق عبدالرحمن اتفاق افتاد. دقت پاس های عموری 69.9 درصد بود و در مجموع 135 بار لمس توپ داشت که نشان از توانایی و شایستگی فنی بالای این بازیکن دارد.


عمر عبدالرحمن که بلندی قامت او 173 سانتی متر است، بر خلاف چیزی که به نظر می رسد در دیدار برابر ذوب آهن در درگیری های میانه میدان نیز نقشی تعیین کننده داشت و در 7 درگیری بر سر توپ که با بازیکنان ذوب آهن داشت، 4 بار برنده این دوئل ها شد.

 

6567 مرتبه مشاهده شده
Super User
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم