جعل سند برای فدراسیون جهانی

04 اسفند 1395
نویسنده 

جعل سند برای فدراسیون جهانیهنوز زمان انتخابات فدراسیون تیراندازی با کمان مشخص نشده اما حاشیه‌ها شروع شده‌است
تیراندازی با کمان ایران یکی از آن رشته‌هایی است که قبل از المپیک لندن دستخوش اقدام عجیب محمد عباسی وزیر ورزش وقت قرار گرفت. پیش از المپیک 2012 وزیر ورزش آن زمان به یکباره روسای چند فدراسیون را تغییر داد که این مساله به دلیل دخالت مستقیم دولت در ورزش واکنش مجامع بین‌المللی را درپی داشت. قایقرانی که تعلیق شد،‌ دوچرخه‌سواری با استعفای اجباری علی زنگی‌آبادی از تعلیق رها شد و فدراسیون تیراندازی با کمان نیز اسیر برخی مشکلات شد که به ظاهر از شر آنها رها شد اما حالا که قرار است انتخابات این فدراسیون برگزار شود صحبت‌هایی مطرح شده که نشان می‌دهد این رشته ورزشی اسیر برخی مشکلات و حاشیه‌هایی است که تا کنون کسی از آنها مطلع نشده‌است.
ماجرا از این قرار است که بعد از برکناری روسای فدراسیون‌ها در سال 2012 اتفاق‌هایی برای آن روسا افتاد که جالب بود. هم احمد دنیامالی، هم علی زنگی‌آبادی و هم کریم صفایی مدتی مهمان بازداشتگاه اوین بودند که پس از آن ماجرا زنگی‌آبادی در گفت و گویی اعلام کرد:"به من گفتند استعفا بده وگرنه در بازداشت می‌مانی که من هم استفعا دادم." پس از این صحبت‌ها مشخص شد که تلاش بر گرفتن استعفای اجباری بوده تا فدراسیون‌های جهانی دست از تعلیق ورزش ایران بردارند اما دنیامالی زیربار نرفت و قایقرانی تعلیق شد اما مشکل تیراندازی با کمان حل شد که بعدها گفته‌شد کریم صفایی استعفا داده است اما اینطور نبوده.
همشهری ورزشی اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می‌دهد بعد از برکناری کریم صفایی و زیربار نرفتن او برای استعفا یک استعفانامه جعلی با ایمیلی جعلی برای فدراسیون جهانی ارسال شده که باعث شد مشکلات تیراندازی با کمان حل و بالاخره انتخابات هم برگزار شود. از وزارت ورزش خبر رسیده که پرونده‌ای قضایی برای ماجرای جعل استعفانامه در سال 2012 وجود دارد و پرونده‌ افرادی که این کار را انجام داده‌اند همچنان باز است و در صورت تایید شدن آن فدراسیون تیراندازی با کمان کشورمان بعد از چهار سال وارد فاز جدیدی از مشکلات خواهد شد که می‌تواند دوباره پای مجامع بین‌المللی این رشته را به ورزش ایران بازکند. تایید شدن جعلی بودن استعفای کریم صفایی یعنی تمام انتخابات برگزار شده در سال‌های گذشته غیرقانونی و دور زدن فدراسیون جهانی بوده که می‌تواند مشکلات زیادی برای ورزش کشورمان ایجاد کند.

5734 مرتبه مشاهده شده
Super User
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم