پاسخ بهداد سلیمی به شایعه خداحافظی

07 اسفند 1395
نویسنده 

پسر طلایی ایران در المپیک لندن که یکی از تلخ ترین صحنه های المپیک ریو را هم رقم زد یک بار دیگر با درد زانو رو به رو شده و آینده ای مبهم برای ادامه وزنه زدن دارد.

 

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته لیگ وزنه برداری ایران به پایان رسید و تیم ذوب آهن موفق شد با درخشش ستاره های ملی پوش خود به مقام قهرمانی دست پیدا کند. اما در بین تمام نتایج فوق العاده وزنه برداران ذوب آهن در شب پایانی نتیجه ای باور نکردنی اتفاق افتاد جایی که بهداد سلیمی در رده آخر سنگین وزن قرار گرفت. 


همایون تیموری با مهار وزنه 192 کیلوگرم در یک ضرب و 227 کیلوگرم در دو ضرب در مکان اول قرار گرفت و  محسن بهرام زاده، مهدی میرزایی، رامین ربیعی، غلامرضا اصغرخواه و سعید سیار رده های بعدی را به خودشان اختصاص دادند. بهداد سلیمی از ذوب آهن هم در حرکت یکضرب 185کیلوگرم، حرکت دوضرب 180 کیلوگرم و مجموع 365 کیلوگرم را مهار کرد تا با این رکورد در رده آخر قرار بگیرد.


بهداد در ابتدای فصل تیمی نداشت و با توجه به مشکلاتی که با باشگاه فصل گذشته داشت در چند هفته ابتدایی نتوانست وزنه بزند تا اینکه با ذوب آهن به توافق رسید اما مشکل قبل از المپیک در هفته آخر گریبان او را گرفت. درد شدید از ناحیه زانو اجازه قدرت نمایی همیشگی را به او نداد تا اینکه او در بین وزنه برداران لیگ هفتم شود. بهداد قبل از المپیک با مصدومیتی بد هنگام رو به رو شد که در نهایت خود را به ریو رساند اما اتفاقات تلخ نیمه شب سنگین وزن المپیک یکی از بدترین صحنه های المپیکی را خلق کرد.

این درد زانو حالا هنوز با بهداد است. او پس از به اتمام رساندن وزنه زدن هایش در مورد شرایط خود گفته است:« زانویم خیلی من را اذیت کرد و متاسفانه در حرکت یک ضرب خیلی درد گرفت و شرایطم در حرکت دو ضرب به صورتی پیش رفت که با یک وزنه سبک، کارم را انجام دادم تا تیم لطمه نخورد. مشخص بود که من با چه وضعیتی وزنه زدم. در یک ضرب خیلی اذیت شدم و در دو ضرب هم نمی‌توانستم کار کنم.»


حالا وضعیت او چه طور خواهد شد، این وضعیت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و این درد با بهداد همراه خواهد بود یا نه ؟ این تمام نگرانی هایی است که برای قوی ترین مرد ایران وجود دارد اما او می گوید:« از همان ابتدا دکتر کیهانی و دکتر نوروزی گفته بودند که نباید در لیگ وزنه بزنم و هنوز درد قبل از المپیک به صورت کامل برطرف نشده بود اما باید با توجه به قراردادی که با ذوب آهن داشتم وزنه می زدم که یک بار دیگر دردم تشدید شد. واقعا وضعیت سلامتی ام برای وزنه زدن کاملا مشخص نیست و باید یک بار دیگر درمان هایم را آغاز کنم تا ببینیم نتیجه چه خواهد شد.»


با این وضعیت بهداد سلیمی از وزنه برداری کناره گیری خواهد کرد؟ بهداد در مورد آینده اش می گوید:« واقعا نمی دانم آینده چه خواهد شد و در وهله اول باید سلامتی ام را به دست بیاورم تا به وزنه زدن فکر کنم. سال آینده تورنمنت های زیادی است که می توانم در آن شرکت کنم اما واقعا باید درمان آغاز شود و باید دید آینده ام چه طور خواهد بود.»

 

 

659 مرتبه مشاهده شده
Super User
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم