بازتاب جایزه «فروشنده» در صفحات ورزشکاران ایرانی

09 اسفند 1395
نویسنده 

اعطای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی سال 2017 به فیلم فروشنده با کارگردانی اصغر فرهادی صبح دوشنبه دل انگیزی برای همه ایرانی ها رقم زد؛ ورزشکاران نیز از این مساله استثنا نبودند و احساساتشان را در اینستاگرام بیان کردند.

 

به گزارش "ورزش‌سه"، بامداد روز دوشنبه برای مردم ایران زمین وقتی دل انگیز شد که گوینده مراسم اسکار 2017 جایزه بهترین فیلم خارجی این فستیوال را به یک ایرانی اهدا کرد؛ اصغر فرهادی. اگرچه فرهاد و سایر اعضای گروهش در اعتراض به قانون عجیب دونالد ترامپ در منع مهاجرت کشورهای مسلمان از جمله ایران به مراسم نرفتند اما شاید همین مساله بر شور و حال دریافت این جایزه بزرگ افزود. 


به هر ترتیب اختصاص این جایزه ارزشمند به اصغر فرهادی موجی از شادی را نزد ایرانیان ایجاد کرد؛ بسیاری از ستاره های سرشناس در عرصه های مختلف پیام های تبریکی را در این باره ارسال کردند که ورزشکاران نیز از این مساله استثنا نبودند. تعداد زیادی از ورزشکاران و به خصوص فوتبالی ها کسب اسکار را به فرهادی و تیم قدرتمندش تبریک گفتند و برای آنها آرزوی موفقیت کردند.


با توجه به حضور ترانه علیدوستی به عنوان یکی از دست اندرکاران مجموعه فروشنده، استقبال فوتبالی ها از این فیلم و جایزه اسکار بیشتر شد. بازیگر نقش اول زن فیلم فروشنده که فرزند حمید علیدوستی مهاجم سال های نه چندان دور تیم ملی فوتبال است، نمایشی درخشان در این اثر داشت و در اکثر پیام های تبریک هم نام ترانه علیدوستی آمده است.


***


اولین ورزشکاری که پیام تبریک خود را ارسال کرد، مهرداد میناوند بود. ستاره سابق تیم ملی و پرسپولیس قبل از اینکه مراسم آغاز شود، به پیشواز جایزه اسکار رفت و پیام تبریک بامدادی خود را به این شرح در اینستاگرام قرار داد: «آقای فرهادی، آقای حسینی و خانم علیدوستی؛ اگر امشب اسکاری هست و مراسمی، اگر بیدار می‌مانیم تا دم صبح، انگار که شما روی آن فرش قرمز ها قدم زده باشید و رفته باشید روی صندلی هایی به اسم خودتان و جایزه را در دست گرفته باشید. با مجسمه یا بدون آن، در تهران یا لس آنجلس، مردم ایران قدردان چیزی هستند که ارائه داده و خواهید داد. چیزی که ماندنی تر از ترامپ و قوانین تازه ای است که سال ها بعد وقت تماشای دوباره فروشنده و الی و گذشته، اصلا یادمان نخواهد بود که چه طور امضا شد و چه قدر دنیا را به عقب برد. برای ما دنیا، دنیای هنرمندهاست و شاید یک کمی هم فوتبالیست ها، آدم هایی مثل حمید علیدوستی که هنوز یادمان است با پیراهن هما چطور ما را به فوتبال علاقه مند کردند. اگر حمید خان با آن بازی استثنایی و استعداد درخشان اسیر سیاست و جنگ تحمیل شده ماند و جهانی نشد، چه خوب که ترانه این مرز را پشت سر گذاشته. پس به امید یک مجسمه نقره ای که یک قسمت  کم و کوچکش به فوتبالی ها می رسد.»

 

 

332 مرتبه مشاهده شده
Super User
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم