در ستایش زلاتان؛ لشکر یک نفره یونایتد

09 اسفند 1395
نویسنده 

هر سناریوی خواندنی به یک قهرمان نیاز دارد و زلاتان درست در همان لحظه ای ظاهر شد که یونایتد برای قهرمان شدن به درخشش یک منجی نیاز داشت.​​​​​​​

 

به گزارش "ورزش سه"، فینال دیشب EFL را می توان یک ویترین کامل از فوتبال دانست. جنجال، دقایق دراماتیک، بازگشت بزرگ ساوتهمپتون، جمعیت فراوان حاضر در استادیوم و البته اشتبهات تاثیرگذار داوری، همه و همه باعث شد تا دیشب قلب فوتبال در ویمبلی به تپش افتد.

 

اما بی شک برای پایان این نمایش جذاب و دیدنی به یک قهرمان نیاز است و زلاتان در قصه یونایتدها، درست در همان لحظه ای دوباره به داد تیمش رسید که همگان ساوتهمپتون را لایق پیروزی می دانستند اما او جام را به ویترین منچستر یونایتد هدیه داد.

 

البته شاید تا همیشه ساوتهمپتون بخت بد خود را نفرین کند زیرا در روزی که نمایش بهتری نسبت به حریف نامدار خود ارائه داد، داور گل دقایق ابتدایی صحیح آنها را نادیده گرفت و در نهایت آنها در برابر زلاتان، یارای برابری نداشتند و قرمزها فاتح جام شدند.

 

تیم مورینیو از همان ابتدا آسیب پذیر نشان داد و مشخص بود که می توان از جناحین به آنها ضربه زد. خصوصا  در جناح چپ که روخو بارها و بارها مود هجوم هافبک های تند و تیز ساوتهمپتون قرار گرفت و شب دشواری را در ویمبلی سپری کرد.

 

اگرچه شاید آفساید اعلام شدن گل گابیادینی را باید به حساب بدشانسی گذاشت، اما ساوتهمپتون در بسیاری از موارد واکنش خوبی به جریان بازی نداشت و اشتباه خطرناک رومئو در اوایل بازی با ضربه آزاد دیدنی زلاتان پاسخ داده شد.

سومین گل خسه لینگارد در سومین بازی باشگاهی در ورزشگاه ویمبلی به همگان اطمینان داد که فاتح جام اتحادیه فصل جاری یونایتدها خواهند بود اما ساوتهمپتون دقیقا با استفاده از نقاط ضعف شیاطین سرخ دوباره به جریان بازی بازگشت.

 

در میان غفلت مدافعان یونایتد و در ثانیه های پایانی نیمه اول، گابیادینی با تیزهوشی یکی از گلها را جبران کرد و در همان اوایل نیمه دوم و با استفاده از ضربه سر دیویس، این مهاجم ایتالیایی کار را به تساوی کشاند.

 

گرچه حداقل حق ساوتهمپتون در آن دقایق به ثمر رساندن 2 گل و به تساوی کشیده شدن بازی بود، اما در اواخر بازی شانس با یونایتدها یار بود که ضربه سر رومئو به دیرک دروازه دخیا برخورد کرد تا تیم مورینیو در جریان بازی باقی بماند.

 

اما تنها دقایق کوتاهی بعد از خیمه سنگین شاگردان کلود پائول روی دروازه یونایتدها، باز هم به تکرار دیگر لحظات فصل جاری، این زلاتان بود که به داد منچستر رسید و روی ارسال دقیق هره را موفق شد در بهترین زمان ممکن و از فاصله ای نزدیک گل پیروزی بخش شیاطین سرخ را به ثمر برساند.

همانند اولین پیروزی بزرگ یونایتدها با مورینیو در ماه آگوست و در برابر مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر در جام خیریه، فوق ستاره سوئدی یک بار دیگر با یک ضربه سر دقیق جام را برای تیمش به ارمغان آورد.

 

گل شماره 26 زلاتان در فصل جاری این بار با طعم قهرمانی برای یونایتدها همراه بود تا او نیز سی و دومین عنوان قهرمانی را در دوران شگفت انگیز حرفه ای خود به دست آورد.

 

با توجه به شرایط نه چندان مساعد شیاطین سرخ در سالهای اخیر و فاصله گرفتن با روزهای شیرین تحت هدایت فرگی و همچنین عدم شایستگی کامل آنها در شکست دادن ساوتهمپتون در فینال جام اتحادیه، بی شک این قهرمانی تا سالهای سال در اذهان هواداران متعصب یونایتد باقی خواهد ماند و هر زمانی که فرصتی برای مرور این خاطرات شیرین حاصل شود، بی شک نام زلاتان ابراهیموویچ به عنوان نقش اول رقم زدن این سکانس شیرین در ذهن هواداران پدید خواهد آمد.

 

کریس وکس – سایت گل

720 مرتبه مشاهده شده
Super User
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم